24.07.2012

Polki nadal w Elicie

Reprezentacja Polski miała w hiszpańskiej Walencji za zadanie utrzymać się w gronie najsilniejszych europejskich drużyn w kategorii juniorek młodszych.

Biało-czerwone nie zawiodły. A konkurencja była bardzo silna. Bardzo dobra drużyna gospodyń zajęła dopiero trzecie miejsce. Zdecydowanie górowały Holenderki, które w finale pokonały Belgijki aż 9:0! Polki rozpoczęły turniej w swojej grupie B właśnie od meczu z Belgijkami. Uległy im 0:2 (0:1).

Najważniejszy mecz w Walencji podopieczne Katarzyny Sobczak rozegrały w piątek, 6 lipca. Zmierzyły się bowiem z Rosjankami. Przed tą imprezą wiadomo było, że właśnie najprawdopodobniej te dwie drużyny walczyć będą o o utrzymanie w elicie. Po tym spotkaniu z satysfakcją relację z meczu wygranego 3:2 (1:0) przekazała trenerka Katarzyna Sobczak:" Co do spotkania z Rosją -poza wynikiem - cieszyła nas postawa zawodniczek, które całkiem dobrze radziły sobie z rywalkami. Dopiero w końcowej części meczu w poczynania polskiego zespołu wkradła się jakaś taka młodzieżowa nonszalancja. I wówczas w kilku minutach straciłyśmy dwie bramki. Na szczęście miałyśmy zapas trzech wcześniej zdobytych goli. W 21 minucie po klasycznej kontrze z prawej strony przez Katarzynę Jaros. A po  przerwie w 40 i 57 minutach - Izabela Dorobiała. Rosjanki zdobyły bramki w 63 i 69 minutach.

W ostatnim meczu w grupie Polki gładko przegrały 0:5 (0:4) z pięknie grającymi Hiszpankami. W ostatnim spotkaniu o miejsce w końcowej klasyfikacji Polki uległy Czeszkom 0:3 (0:0). Ostatecznie więc uplasowały się na siódmej pozycji dającej utrzymanie w gronie najlepszych.

Niestety tylko w jednym meczu z Rosjankami Polki strzelały bramki. Katarzyna Sobczak: " W krzyżówce trafiłyśmy na Czeszki. Dobrze dysponowane rywalki wygrały z nami 3:0. Pomimo tego nasze punkty z grupy i - przede wszystkim w porównaniu z innymi zespołami - korzystny bilans bramkowy sprawiły, że zachowałyśmy pozycję w elicie. We wszystkich rozegranych spotkaniach na szczególne wyróżnienie zasłużyła bramkarka Daria Czop. Poważniejszych kontuzji nie miałyśmy. Bardzo szkoda nam jednak meczu z Czeszkami. Wygrana dawała nam piąte miejsce. Dużo niewymuszonych błędów w tym ostatnim spotkaniu spowodowało, że do końca musiałyśmy liczyć punktyt i bramki zdobywane przez przeciwniczki."

Klasyfikacja końcowa: 1. Holandia, 2. Belgia, 3. Hiszpania, 4. Irlandia, 5. Włochy, 6. Czechy, 7. POLSKA, 8. Rosja (spadek do Grupy B czyli Eurohockey Youth Championship U16 Girls).

Nasz kraj reprezentowały zawodniczki z naszego klubu: Monika Polewczak, Adrianna Nazarska, Aleksandra Szrajber I Karolina Grochowalska.